Urządzenie swojego mieszkania stanowi sporo pracy.

Zanim zaczniemy planowanie najczęściej nie jesteśmy świadomi, jak dużo czeka na nas problemów do rozwiązania. Przestrzeń w domu wymaga mądrego rozwiązania. Nie ominie cię lustrowanie stron internetowych o urządzaniu wnętrz oraz kartkowanie aktualnych gazet. Najczęściej skupiamy się w pierwszej kolejności na najważniejszych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi czas również na mniej ważne elementy wystroju mieszkania. Przykładem jest przestrzeń umieszczona nad schodami.

Dobrze odpowiednio o nią zadbać, ponieważ każdy z lokatorów będzie mijać ją co najmniej kilka razy każdego dnia. Ciekawym pomysłem na zagospodarowanie tej na pozór niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie pewnego rodzaju ściany wspomnień. Aby wcielić w życie ten pomysł, przydadzą się rodzinne fotografie. Dobrze wywołać je w rozmaitych wymiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce.

Każde zejście po schodach będzie wywoływać miłe wspomnienia.W wielu mieszkaniach nie ma wystarczająco dużo miejsca, aby wystawiać rodzinne fotografie. Dobrym sposobem na urządzenie przestrzeni na klatce schodowej jest naklejenie dopasowanej do miejsca fototapety.

Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których widoczna jest głębia.

Przestrzeń klatki schodowej optycznie powiększy się. Interesujący wygląd można uzyskać, decydując się na fototapetę ze... schodami.

Stworzysz iluzję, jakby z twoich schodów można było przedostać się na włoską uliczkę czy uroczą parkową ścieżkę. Jeśli wolisz mniej rzucające się w oczy sposoby dekoracji, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą ładnie wyglądać, a w tym samym czasie dbać o bezpieczeństwo mieszkańców..


Zobacz:
Komfortowy apartament czy ośrodek wypoczynkowy w Zakopanem co wybrać
W jaki sposób można tak jakby poprawić własne włosy?
Rozsądne i skuteczne zrzucanie zbędnych kilogramów