Paryż przez większość turystów, zwłaszcza z USA, określany jest mianem stolicy Starego Kontynentu.

Nic w tym dziwnego, w końcu jest to magiczne miasto, popularne z licznych, ciekawych monumentów.

Przez wieki było wylęgarnią artystów - malarzy oraz pisarzy. Żeby podziwiać wszystkie, interesujące miejsca w metropolii Francji, musimy spędzić tam kilka tygodni. Jednak jeżeli masz jedynie weekend na wycieczkę, oto najważniejsze atrakcje. Istotnym aspektem miasta jest mnogość galerii artystycznych, które się tam mieszczą. Jeżeli nie chcesz pół dnia spędzić w kolejce do muzeum, porzuć Luwr i wybierz Muzeum d'Orsay. Tam także spotkasz pełno arcydzieł malarstwa, znanych wszystkim. Jeśli jednak najmocniej cenisz sobie sztukę nowoczesną, galeria Pompidou ziści twoje poszczególne oczekiwania.

Obie galerie znajdują się w centrum miasta, bez problemu tam trafisz. Przebywając w Paryżu nie powinieneś odpuścić sobie ujrzenia krajobrazu miasta ze szczytu wieży Eiffela. Wielu osób uważa, że obiekt ten jest przereklamowany, lecz na żywo robi bardzo pozytywne wrażenie. Kolejki do wejścia są długie, zatem należy wybrać schody, powinniśmy o wiele krócej czekać, wstęp będzie mniej kosztować a my zaznamy nieco ruchu. Na 2 piętrze obiektu możesz zjeść obiad a także napić się piwa.

Jeśli pragniesz poczuć klimat artystycznej bohemy miasta, koniecznie udaj się do dzielnicy Montmarte.

Umieszczona na wzgórzu o tej samej nazwie, przed laty była obszarem zamieszkania sławnych pisarzy oraz malarzy.

Na szczycie wzgórza mieści się popularna świątynia Sacre Coeur, wokół jej terenu znajduje się zielony skwer, na którym możemy urządzić popołudniowy piknik.

W obrębie dzielnicy, blisko metra, znajdziesz plac Pigalle, z legendarnym kabaretem Moulin Rouge. Raczej nie znajdziesz drugiego takiego miejsca w Europie jak Paryż, tam na poszczególnym kroku zobaczymy fascynujące atrakcje.

Również weekend w mieście może być fascynujący, jeśli tylko rozpiszemy odpowiedni plan zwiedzania. Należy w jej trakcie ujrzeć punkty najbardziej warte zachodu..